Az autóvásárlás egy összetett kérdés. Eleve különböznek a lehetőségek attól függően, hogy új vagy használt autót szeretnénk vásárolni. Az sem mindegy, hogy mekkora tőkével rendelkezünk a számunkra új autó megvásárlására. Autóhitelre abban az esetben van szükség, amennyiben kevesebb pénzünk van, mint amennyibe az autó kerül. Vizsgáljuk meg a lehetőségeket!

  • Új autó vásárlása

Új autó vásárlásakor az üzembe helyezési költségeken és egy esetleges téli gumi garnitúra finanszírozásán túl nem kell egyéb kiadásra számítani. Így magánszemélyként valójában három lehetőséget vehetünk számba, hitelt – amit nagy valószínűséggel a kereskedőnél a legkifizetődőbb igényelni, vagy a zártvégű lízinget, vagy a privát bérletet.

A privát bérlet Nyugat-Európában már ismert modell, lényege, hogy egy meghatározott havidíjért cserébe az ügyfél három évente új autóba ülhet. Ez a havi bérleti konstrukció minden költséget magába foglal az üzemanyagon kívül. A jól hangzó konstrukció főleg a tehetősebbek számára lehet opció, hiszen egy kisebb autó is nagyjából havi 70 ezer forintért kínálja ezt a fajta kényelmet.

A zártvégű lízing esetében a gépjármű csak a lízingszerződés lejáratakor kerül az ügyfél tulajdonába, de választása szerint akár új autóba is ülhet. Így nem kell az autó eladásával foglalkozni, ha amúgy is új autót szeretne néhány éven belül.

A hitel a klasszikus megoldása annak, hogy a hiányzó tőkerészt kipótoljuk. Hitelnél az autó a tulajdonunkba kerül és abban is marad. Új autók esetében a piacon elérhetők már 4% THM-el rendelkező konstrukciók is, ami alacsonyabb kamatterheket jelent, mint szinte bármelyik személyi kölcsön ajánlat.

  • Használt autó vásárlása

Ha használt autót szeretnék, vagy vagyunk kénytelenek vásárolni, akkor azt megtehetjük márkakereskedésekben, ahol szintén kínálnak használt autókat, vagy egyéb gépjármű-kereskedésekben is.

Három lehetőség között érdemes elgondolkodni. Szóba jöhet személyi kölcsön, autóvásárlási kölcsön és zártvégű lízing is.

A zártvégű lízing esetében az autó tulajdonjoga csak a lízingszerződés végén száll át a tulajdonosra, amennyiben ezt szeretné. Minél idősebb autót vásárolunk, annál magasabb kamatok mellett kínálják a lízinget.

Kedvezőbb megoldás lehet, főleg amennyiben az autó több, mint hat éves, a kölcsön. Az autóvásárlási kölcsön, mivel konkrét cél érdekében vesszük igénybe, csak az autó megszerzésével kapcsolatos kiadásokat fedezi. Tehát egy olajcsere vagy téli gumi garnitúra nem finanszírozható az autóvásárlási kölcsönből. Így, aki ezt is szeretné, annak a legjobb megoldás a szabad felhasználású személyi kölcsön lesz. Ebben az esetben érdemes minden szóba jöhető költséget belekalkulálni, és arra az összegre benyújtani a hiteligénylést.

Összefoglalás

Ahogy látható a fentiekből, mindig a helyzet határozza meg, melyik lesz a legjobb autóhitel. Mindenképpen ajánlott körülnézni a kereskedők saját honlapján, vagy autóhitel kalkulátort használni.