Autóhitel kalkulátor 2021

Autóhitel segítségével megvásárolhatja az álomautóját vagy éppen családi autóját. Válasszon a banki autóhitel ajánlatok közül.

Betöltés...

Elég sok kalkulátor érhető el a magyar piacon, a mi működési modellünk sem különbözik ezektől túlságosan. Az online hitelek szakértőjeként ismerjük a piacon elérhető legjobb ajánlatokat. Ezeket mutatjuk meg neked néhány gyakori hitelösszeg esetén. Kerekítésből adódó eltérések viszont előfordulhatnak, ezért mindig a tényleges banki ajánlat alapján hozd meg a döntést. További kérdések és válaszok a GYIK-ben.

Jogi tájékoztató:

Az instacash.hu (a továbbiakban: összehasonlító oldal) oldalon azon ajánlatok kerülnek megjelenítésre, amelyek vonatkozásában érvényes szerződéssel rendelkezik az InstaCash Kft. (a továbbiakban: instacash) az érintett intézménnyel, amely alapján az instacash jogosult azok többes ügynökként történő közvetítésére.

Az instacash.hu-n az alábbi pénzintézetek (a továbbiakban: Bank, Bankok) ajánlatai érhetőek el:

  • MKB Bank Nyrt.
  • Takarékbank Zrt.
  • UniCredit Bank Hungary Zrt.
  • Raiffeisen Bank Zrt.
  • Magyar Cetelem Bank Zrt. – hamarosan elérhető

 

Az Instacash Kft. a fentebb listázott bankok szerződött többes ügynöke, a hitel nyújtója minden esetben az adott bank.

Az összehasonlító oldalon megjelenített ajánlatok az alábbi paraméterek mentén kerülnek szűkítésre az instacash alkalmazása által. 

Az egyes paraméterek a fenti hitelkalkulátorban adhatóak meg:

  • hitelösszeg
  • futamidő
  • nettó jövedelem
  • jövedelem érkeztetés vállalása
  • negatív KHR lista érintettség

Összességében tehát azon bankok ajánlatai kerülnek megjelenítésre, amelyek a kalkulátorban beállított paramétereknek megfelelnek.

Az összahasonlítás során felhasználó által a kalkulátorban beállított paramétereken túl az egyes ajánlatokhoz kapcsolódó igénylési alapfeltételek teljesítésével számoltunk.

Fontos megemlíteni, hogy az egyes paraméterek vonatkozásában eltérhet a banki ajánlatok elérhetősége (példa: bizonyos bankoknál eltér a minimum vagy a maximum igényelhető hitelösszeg, eltérhet, hogy mekkora jövedelem érkeztetését várják el az adott esetben kedvezményes kamatozás érdekében).

Annak érdekében, hogy a felhasználó az összes ajánlatot megtekinthesse, felsorolásra kerülnek az azokhoz kapcsoló reprezentatív példák az Összehasonlító oldalon elérhető ajánlatokhoz kapcsolódóan: https://instacash.hu/rerezentativ-peldak/

Az összehasonlító oldalon megjelenített ajánlatok vonatkozásában valamennyi díj, költség, kedvezmény figyelembe vételre került, amelyek az egyes ajánlatok THM értékét befolyásolják. Az egyéb díjtételek, amelyeket adott esetben a Bankok külön kezelnek az egyes Bankok tájékoztató dokumentumaiban érhetőek el.

A instacash törekszik arra, hogy a készített kalkulációk ajánlatok a lehető legpontosabbak legyenek. Az egyes Bankok által használt, esetlegesen eltérő kalkulációs metodikákból eredően előfordulhatnak eltérések, ezért az oldalon megjelenő kalkulációk tájékoztató jellegűek. Pontos tájékoztatás az adott Bank oldalán, vagy az adott Bank által átadott tájékoztató dokumentumokban érhető el.

Ajánlatok rangsorolása, sorbarendezése: Az ajánlatok sorbarendezése a hozzájuk kapcsolódó THM mérték szerint történik, ugyanakkor a teljesen online, bankfióki látogatást nem igénylő folyamatban elérhető ajánlatok mindig előre sorolásra kerülnek.

Az oldalon bemutatott ajánlatok nem teljes körűek és nem minősülnek a Polgári Törvénykönyv szerinti kötelező érvényű ajánlattételnek.

Az aktuális feltételeket és kondíciókat a Bankok mindenkor hatályos hirdetményei tartalmazzák.

A Bankok a kölcsönt a mindenkori hitelbírálat feltételei alapján nyújtják.

Figyelmébe ajánljuk a MNB Pénzügyi Fogyasztóvédelmi iránymutatásait, amelyek a banki hiteltermékekkel kapcsolatos termékleírásokat, összehasonlítást segítő alkalmazásokat tartalmaznak.

https://www.mnb.hu/fogyasztovedelem

 

 

A felület üzemeltetőjének adatai:

Cégnév: InstaCash Korlátolt felelősségű társaság

A cég rövidített elnevezése: InstaCash Kft.

Székhely és levelezési cím: 1163 Budapest, Borotvás utca 2. 4. em. 9.

E-mail cím: info@instacash.hu

Cégjegyzékszám: 01-09-328893 

Adószám: 26500469-2-42

Jogállás: Pénzpiaci többes ügynök (2013. évi CCXXXVII. törvény), aki pénzügyi szolgáltatások közvetítése céljából jár el

Engedély száma és kelte: H-EN-I-6/2020 (2020. január 07.) 

Felügyeleti nyilvántartási száma (törzsszám): 26500469

Felügyeleti szerv: Magyar Nemzeti Bank

Az InstaCash Kft. mindenkor aktuális tulajdonosi köréről a következő linken tájékozódhat: https://www.e-cegjegyzek.hu/

Adatkezelésre vonatkozó szabályok: https://instacash.hu/adatkezelesi-szabalyzat/

Panaszkezelésre vonatkozó szabályok: https://instacash.hu/panaszkezelesi-szabalyzat/

Többes ügynök közvetítői tájékoztatója, a közvetítői tevékenységbe bevont közreműködő közvetítő alvállalkozó: https://instacash.hu/kozvetitoi-tajekoztato/

Az InstaCash Kft. pénzpiaci közvetítői tevékenység végzésére való jogosultsága a következő hivatkozáson keresztül ellenőrizhető: https://intezmenykereso.mnb.hu/

Kezdjük az alapokkal!

Legelőször is tegyük helyre az autóhitellel kapcsolatos legfontosabb kérdéseket, hogy minél átláthatóbb legyen a döntési folyamat.

Mit kell tudni az autóhitelről?

Autóhitellel végre megvásárolhatja azt a rég kiszemelt járgányt, amire eddig nem volt fedezete. Sokan nem tudják, de autóhitelhez nem kell önerő és még igazolni sem kell a meglétét nem úgy, mint a lízingnél. Elsőnek válasszuk ki a számunkra megfelelő autót, majd autóhitel kalkulátor segítségével nézzük meg, hogy melyik bank által kínált kölcsön az ideális számunkra.

Magyarországon a régen ismert autóhitel konstrukció lehetősége már 2014 óta megszűnt az autófinanszírozók körében. Azóta az autóhitel kifejezés leginkább a személyi kölcsön nevével forrt egybe, hiszen a szabad felhasználású hitelek jelentik az egyik legegyszerűbb és legmegbízhatóbb megoldást a gépjármű megvásárlására. A személyi kölcsönök elsősorban azon bejelentett munkaviszonyú személyek számára biztosítanak kézenfekvő lehetőséget, akik rendszeres jövedelemmel rendelkeznek, és önerő befizetése nélkül vennék meg a kiszemelt autót.

Mik az autóhitel jellemzői?

Az autóhitel nem más, mint szabad felhasználású személyi kölcsön. A köznyelvben azonban autóhitelként terjedt el. Régebben léteztek hagyományos autóhitelek, azonban az alacsony kamatkörnyezet és a válság hatására ezek kikoptak. És akkor lássuk a jellemzőket:

  • nincs szükség ingatlan vagy más fedezetre,
  • az igényléshez nem kell önerőt felmutatni,
  • gyorsan és egyszerűen igényelhető,
  • nincs árfolyam- és kamatkockázat, hiszen kiszámítható, fix kamatozással elérhető,
  • a futamidő, akár 96 hónap is lehet (pénzintézet függő),
  • új vagy használt autóra is elkölthető

A napjainkban megtalálható autóhitelek többsége rugalmasan és egyszerűen igényelhető.

Mire van szükségem autóhitel igénylésnél?

Az autóhitelek esetében szabadon felhasználható személyi kölcsönről beszélünk, tehát az igényléshez szükséges feltételek megegyeznek a személyi kölcsönével. Az alábbiakra van szükség:

  • legalább 3 hónapos, bejelentett munkaviszony,
  • jövedelem, melynek elvárt mértéke bankonként változhat,
  • az előírt életkor betöltése, ami a legtöbb helyen 18 évet jelent, de van, ahol magasabb korhatárt szabnak meg,
  • az igénylő nem szerepelhet a Központi Hitelinformációs Rendszer (KHR) negatív adóslistáján

Amennyiben rendelkezik a fentiekkel, úgy megkezdheti az autóhitel igénylési folyamatát

Mi az igénylés folyamata?

Az igénylés folyamata megegyezik a személyi kölcsönével. Ha minden szükséges dokumentum a rendelkezésre áll, valamint a feltételeknek is megfelel, akkor megkezdheti az igénylést.

Az autóhitelre vonatkozó igénylést személyesen is le lehet adni egy bankfiókban, de opció még a telefonos és internetes leadás is. Sajnos a legtöbb bank még mindig ragaszkodik a személyes megjelenéshez, de néhány helyen már elérhető az online igénylés is. Az igénylés után pedig már csak percek kérdése és nálunk van a kívánt hitelösszeg.

Autóhitel vagy lízing? Melyik a jobb megoldás?

Az autóhitel mellett még nagyon népszerű gépkocsi finanszírozási forma a lízing. Lízing esetén is havi törlesztőt fizetünk, ugyanakkor teljesen más a két konstrukció. Lássuk, mit kell tudni a lízingről!

  • Lízingnél szükséges egy legalább 20-30%-os önerő megléte,
  • számít a gépjármű kora, állapota és a megtett táv is, ugyanis egy bizonyos táv után már nem lehetséges lízingelni,
  • csakis az autó megvásárlására használható fel az összeg,
  • futamidő lejártakor eldönthetjük, hogy megtartjuk-e a kocsit és kifizetjük a maradványértékét vagy visszaadjuk az addig használt autót,
  • legtöbb esetben kötelező rá casco biztosítást

Mikor érdemes lízingelni?

Először is célszerű tisztázni, mi a különbség az autóhitel és a lízing között. Autóhitel felvétele esetén Ön szerzi meg a gépjármű tulajdonjogát, azaz a pénzintézet csakis a pénzt biztosítja a vásárláshoz. Lízing esetén viszont a hitelező cég tulajdonában áll a gépjármű, ami csak a futamidő végén kerülhet a bérlő nevére. Természetesen a lízing ideje alatt Ön – mint bérlő – ugyanúgy saját céljaira, szabadon használhatja a járművet.

Főleg vállalkozásoknak érdemes lízinget választani, hiszen nyílt végű lízinggel a cégek áfalevonást igényelhetnek a lízingelt személyautó után egy 2012-es EU-s törvénymódosítás óta. Fontos azonban, hogy csak akkor igényelhető vissza az áfa, ha a lízingbevevő vállalkozás áfa levonásra jogosult, továbbá a céges járműhasználat áfa körös tevékenységhez tartozik.

Gyakran ismételt kérdések – autóhitellel kapcsolatban

Milyen futamidő lenne ideális?

Habár a futamidő max. 84 hónap lehet, érdemes inkább rövidebb időre felvenni az autóhitelt. Ennek oka, hogy 5-6 év éven túli futamidő esetén a gépjármű piaci értéke átlagosan 3 év után már nem fog elegendő fedezetet nyújtani a hiteltartozásra. Ha pedig a futamidő alatt valamilyen okból felmondaná a szerződést, akkor az autó eladásából származó összeg még önmagában nem lenne elegendő a hiteltartozás kiegyenlítésére.

Ajánlott előre számolni a költségvetéssel, és lehetőleg minél magasabb kezdőfizetéssel elhozni a hitelre vásárolt autót. Így az alacsonyabb hitelösszegnek köszönhetően a havi törlesztőrészlet is kevesebb, ami stabil pénzügyi helyzetet teremt. Továbbá a gépjárműve piaci értéke és a hátralévő hiteltartozás összege sem fog olyannyira távol állni egymástól, mint egy 5-6 éves futamidő esetén.

Milyen jövedelem szükséges az autóhitelhez?

A bankok és hitelintézetek általában legalább 3 hónapos, bejelentett munkaviszony igazolását kérik a hitel folyósításához. Az elvárt minimum jövedelmet tekintve bankonként változhat az összeg, de a minimálbér elérése minden esetben kötelező.

Egyéni vállalkozóknak a hiteligényléshez NAV által kiállított jövedelemigazolás szükséges. Azonban az egyéni vállalkozóknál a NAV csupán a kiszámlázott összeg 60%-át igazolja. Tehát, ha egy hónapban 500.000 forint került kiszámlázásra, akkor a jövedelemigazoláson a NAV csak 300.000 forintot tüntet fel.

Milyen egyéb költségekkel jár a gépkocsi-tartás?

Üzemanyag-fogyasztás

Nem mindegy, hogy csupán az 5-10 km-re lévő munkahelyünk és otthonunk között ingázunk, vagy éppen 100 km-nél is többet autózunk egy átlagos napon. Ugyanis az autóhitel felvételénél sokan nem kalkulálnak pontosan az üzemanyag-fogyasztással, ami hatalmas hiba egy ilyen súlyú pénzügyi döntés meghozása előtt.

Habár a törlesztőrészlet még lehet bele is fér a keretbe egy felsőkategóriás jármű megvásárlásához, azonban a magasabb üzemanyag-fogyasztás mellett a növekvő üzemanyagárak akár 2-3 éven belül is túl költséges fenntartáshoz vezethetnek.

Biztosítások, adók

A kötelező biztosítás kötés, a CASCO és a régen súlyadó néven ismert teljesítményadó mellett a baleseti adó és egyéb költségek is terhelhetik a gépjármű tulajdonosát. Fontos kiemelni az autópálya-díjat is, ami a jármű kategóriájától függően akár havi több 10.000 forintba is kerülhet.

Szervizköltség

Habár egy jó műszaki állapotban lévő autóra nem kell sokat költeni, de időszakos szervizre minden bizonnyal szükség van. A gumiabroncsok és lengéscsillapítók, illetve a fékek és egyéb fontos alkatrészek műszaki ellenőrzése, továbbá a motorolaj- és levegőszűrő csere mind-mind pénzbe kerülnek. Tanácsos tehát a szervizköltségekre is készülni, és használtautó vásárlás előtt alaposan felmérni a kiválasztott jármű műszaki állapotát.

Mire figyeljünk?

Célszerű meghatározni, hogy mekkora az az összeg, amit még minden hónapban, az életszínvonalunkat fenntartva kényelmesen tudunk törleszteni. Az akciós ajánlatok részleteit nézzük át és figyeljünk a részletekre, esetleges buktatókra! Hitelnél buktató lehet a THM mértéke vagy a havi törlesztőrészlet sokasága, a gépjárműnél pedig az átírás túl magas költsége vagy a borsos szervizköltség jelenthet akadályt.

Nem ajánlott tehát fillérre kiszámolva túl drága autót venni, inkább az autó minősége és a fenntartási költsége közötti arany középutat érdemes keresni. Hitelajánlat kiválasztásánál pedig ne csak a kamatot, hanem a THM-et is nézzük, hiszen a kamaton kívül sok más költség is létezhet, ezért a THM sokkal alkalmasabb a hitelek összehasonlítására.

Előre tervezzük meg, gondoljuk át döntésünket, hiszen hitelfelvételről beszélünk, ami évekig meghatározza életünket! Az autóhitel felvételét soha nem szabad félvállról venni, ezért a lehető legalaposabban érdemes előre kalkulálni.

Fontoljuk meg, hogy milyen értékű autót szeretnénk vásárolni, hiszen az autó ára nagyban befolyásolja a hitelösszeg mértékét! Mindig gondoljunk az autóval járó fenntartási költségekre is, hiszen a törlesztés mellett az üzemanyag-költség és a biztosítások mind kötelező kiadást igényelnek!

Friss hírek

Szakmai tartalmak

  • Mi is az a PSD2?

    A PSD2 (Payment Services Directive 2,) az Európai Unió által bevezetett jogszabály, amely az elektronikus fizetéseket és pénzügyi szolgáltatásokat szabályozza az EU-n belül.   A PSD2 főbb céljai Az innováció ösztönzése: Az irányelv ösztönzi az innovációt és a versenyt a digitális fizetési szolgáltatások piacán. Ez lehetővé teszi, hogy új és innovatív fizetési szolgáltatások jelenjenek meg

  • A kezesség fajtái

    Mit jelent a kezesség? A kezességi szerződésben a kezes arra vállal garanciát, hogy amennyiben a kötelezett nem képes fizetni, akkor ő teljesíti a kötelességeket a jogosult javára. A kezességi szerződést minden esetben kötelező írásban megkötni. Ugyanakkor fontos tudni, hogy a kezes kötelessége nem válhat terhesebbé, mint amilyen az a szerződés megkötésekor volt. A kezes nem

  • A jó kamatperiódus kiválasztásának jelentősége

    Kamatperiódus A kamatperiódus azt az időszakot foglalja magában, ami alatt nem változik egy hitelügylet kamata, vagyis egy kamatperióduson belül mindig fix hitelkamattal lehet számolni. A hitelkonstrukció kamatperiódusát minden esetben a hitelfelvevő választhatja ki a pénzintézet által kínált lehetőségek közül. A futamidő alatt azonban nincs lehetőség arra, hogy a kiválasztott kamatperiódus módosításra kerüljön. Az adott kamatperiódus