Nem mindenki rendelkezik a teljes összeggel, amikor új, vagy használt autó vásárlása előtt áll. Emiatt szükséges lehet valamilyen finanszírozási lehetőség után nézni. Magánszemélyek számára két lehetőség áll rendelkezésre. Az egyik a személyi kölcsön, a másik a zártvégű pénzügyi lízing.
Lízing esetén a megvásárolt gépjármű a teljes lízingszerződés időtartama alatt a lízingcég tulajdonában marad és a szerződés lejártakor a megállapodott maradványértéken van lehetőség a gépjármű tulajdonjogát megszerezni. Ennél a konstrukciónál szükséges, hogy minimum 20% önerővel rendelkezzen az ügyfél. Ezen felül a gépjármű életkora befolyásolja a törlesztőrészletet, így ez a megoldás inkább új és maximum 5 éves autókra éri meg, mivel minél idősebb az autó, annál magasabb lesz a törlesztőrészlet. További hátrány, hogy elsősorban változó kamatozással érhetők el a lízingcégek ajánlatai.
Személyi kölcsön alapú konstrukció esetében két választási lehetősége van az ügyfélnek. Az egyik a kimondottan autóvásárlásra adott kölcsön, a másik a szabad felhasználású személyi kölcsön.
Amennyiben a megvásárolt autóhoz szükségünk van még egyéb dolgok megvásárlására, mint például téli gumi garnitúra, vagy szeretnénk elvinni egy alap karbantartásra, akkor mindenképpen a szabad felhasználású személyi kölcsön lesz a jó döntés, mert autóvásárlási kölcsön esetében az igényelt összeget csak a gépjárműre lehet elkölteni.
Személyi kölcsön esetében a kedvezőbb feltételeket akkor kapja meg az ügyfél, ha magasabb jövedelmet tud felmutatni, valamint vállalja, hogy a jövedelme az adott hitelintézethez érkezik.
A személyi kölcsön előnye a lízinggel szemben, hogy fix kamatozású, ezért teljesen kiszámítható az, hogy mennyit fizetünk vissza.
Új autó vásárlásakor érdemes megnézni a gyári finanszírozási ajánlatokat is, mert elképzelhető, hogy sokkal kedvezőbb feltételeket kínálnak, Ráadásul vannak olyan megoldások is, amelyek esetében a futamidő alatt, vagy után lehetőség van arra, hogy új autót kapjunk, míg a régit beszámítják, és tulajdonképpen fizetjük tovább a havi részleteket. Vannak olyanok, akik három évente lecserélik autójukat.
Autóhitel kalkulátorral találkozunk pénzügyi összehasonlító weboldalakon és a lízingcégek ajánlatait kínáló oldalakon is.
Az autóhitel kalkulátor működése megegyezik a személyi kölcsön kalkulátorok működésével, azzal a különbséggel, hogy lízing esetében fel kell tüntetni az autó vételárát és választható maradványérték is. Erre személyi kölcsön konstrukciónál nincs szükség és lehetőség sem.